Náušnice jako dárek: 7 tipů, jak vybrat náušnice pro ženu

Přinášíme vám tipy pro výběr náušnic
Sdílejte
LinkedIn

Chystáte se na promoce, narozeninovou oslavu nebo chcete dámu svého srdce potěšit pěkným dárkem? Náušnice jsou vynikající volbou pro každou příležitost. Skvělý typ na dárek má však jeden malý háček. Potřebujete vybrat ten správný šperk, který bude nejen vyhovovat stylu a vkusu obdarované, ale bude také vhodným doplňkem, který zvýrazní její přednosti. Následující tipy vám pomohou vybrat náušnice jako dárek pro každou ženu.

Obsah článku

1. Náušnice, které odpovídají typu jejího obličeje

Obličej obdarované je jedním z rozhodujících faktorů při výběru vhodného šperku. Vybrat náušnice podle typu obličeje přitom nemusí být vůbec složité. Zatímco oválnému obličeji bude slušet jakýkoli šperk, dámám s kulatým a srdcovým obličejem budou lichotit dlouhé visací náušnice. Čtvercový obličej si žádá větší kulaté náušnice a užšímu obdélníkovému obličeji budou slušet například pěkné visací slzičky. Zbývá jen zjistit, jaký typ obličeje oslavenkyně má.

2. Náušnice podle barvy a délky jejích vlasů

Zatímco plavovláskám a blondýnkám se budou líbit náušnice ze žlutého zlata, brunetkám a černovláskám budou lichotit bílé kovy, jako je stříbro, bílé zlato nebo platina. Ohnivé rusovlásky potěšíte růžovým zlatem. Zatímco dámy s krátkým účesem si mohou dovolit jakýkoli typ náušnic, dlouhovláskám více sluší nepříliš dlouhé visací náušnice.

3. Náušnice, které odrážejí její životní styl

Pro dámu, která pracuje v kanceláři a do práce se obléká spíše formálně, budou vhodnější minimalistické a elegantní náušnice. Mladá dáma, která má více volného času a ráda se baví s přáteli, ocení extravagantnější, nápadnější šperk. Romantička, která se ráda obléká žensky a jemně, bude spokojená s krásnými třpytivými náušnicemi se zaoblenými detaily. Dramatický městský styl si zase žádá výraznější hranaté tvary. Pokud se obdarovaná obléká spíše jednoduše a minimalisticky, můžete zvolit malé kroužky nebo napichovací perličky.

4. Náušnice podle typu její pleti

Znáte její typ pleti? Některé dámy mají pleť teplejších odstínů, které se prolínají s bronzovou a broskvovou. V takovém případě zvolte náušnice ze žlutých a měděných kovů. Pokud pleť milované odráží spíše růžové a modré podtóny, zvolte náušnice ze stříbra nebo bílého zlata.

5. Náušnice správné velikosti

Většina dam si může libovolně zvolit velikost náušnic. Pokud je však obdarovaná mimořádně útlá, štíhlá nebo malé postavy, budou jí slušet menší náušnice. Můžete například zvolit drobné puzety nebo malé kroužky. Naopak dámám s plnější a mohutnější postavou vyhovují spíše větší, výraznější náušnice. Můžete zvolit klasické visací nebo lustrové náušnice.

6. Náušnice podle jejích preferencí

Užitečný tip: Náušnice jako dárek jsou vhodné pro dámu, která již náušnice nosí. V opačném případě je lepší volbou jiný, univerzálnější typ šperku, například náhrdelník nebo náramek. Můžete si také všimnout, jaký druh náušnic oslavenkyně preferuje. Dává přednost jemnějším napichovacím náušnicím nebo odvážnějším lustrovým šperkům? Dává přednost nějakému kovu? Vidíte na ní častěji náušnice se vsazenými kamínky určité barvy? Pokud dává přednost křišťálovým šperkům, skvělou volbou jsou náušnice Swarovski. Nebo na ní vídáte náušnice s modrými odlesky? Vyberte pro ni šperk s topazem.

7. Náušnice podle příležitosti

Náušnice jako dárek je vhodné vybírat i podle příležitosti, ke které je plánujete darovat. Zatímco na běžnou narozeninovou oslavu můžete zvolit extravagantnější, nápaditý kousek nebo pěkné stříbrné náušnice, které příliš nezatíží váš rozpočet, kulaté výročí si žádá vzácnější šperk. Můžete se rozhodnout pro elegantní nebo decentní zlaté náušnice. Šperky darované k výjimečným životním událostem by měly být odolné a trvanlivé, aby sloužily jako připomínka významného dne.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílejte

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Toto jsou nadčasové šperky

5 nadčasových šperků, které nikdy nevyjdou z módy

Nadčasové šperky představují klasické doplňky, jejichž popularita prochází napříč módními sezónami. „Must have“ každé klasické dámské šperkovnice sestává z perlového náhrdelníku, kruhových náušnic a tenisového

Přejít nahoru