Vybíráme náušnice podle typu obličeje: Víte, které vám sluší?

Věděli jste, že náušnice lze vybírat i podle typu obličeje?
Sdílejte
LinkedIn

Každý den se na něj díváte do zrcadla. Jak dobře tedy znáte svůj obličej? Je kulatý, nebo spíše protáhlý? Dominuje mu vaše čelo, lícní kosti nebo brada? Nejlepším výchozím bodem při výběru náušnic je tvar vašeho obličeje. Dobře zvolený šperk zvýrazní jeho přednosti, vyrovná případnou asymetrii a dovede jeho příjemné rysy k dokonalosti. Pojďte si s námi vybrat náušnice podle typu obličeje. Protože žena, která ví, co jí sluší, má při výběru doplňků vyhráno!

Obsah článku

Návod, jak určit svůj typ obličeje

Pokud neznáte svůj typ obličeje, nyní ho společně odhalíme. Stáhněte si vlasy dozadu a postavte se před zrcadlo. Pokuste se určit, která z následujících indicií nejlépe vypovídá o vašem obličeji. Pokud si nejste zcela jisti, obkreslete obrys svého obličeje na zrcadle pomocí rtěnky nebo tuhého mýdla. Odstupte a podívejte se na tvar, který vidíte.

Oválný obličej

Čelo není příliš široké a jeho linie je symetrická s linií lícních kostí. Obličej se může mírně zužovat směrem ke kulaté bradě. Délka obličeje představuje přibližně 1,5krát větší než jeho šířka.

Kulatý obličej

Kulatý tvar je tvořen plnějšími tvářemi, které se směrem k čelu i bradě zužují. Čelo je spíše nízké. Celkové rysy obličeje jsou zaoblené, nikoliv hranaté. Délka a šířka obličeje jsou přibližně stejné.

Srdcovitý obličej

Tomuto obličeji dominuje výraznější, širší čelo. Lícní kosti jsou užší a obličej se postupně dále zužuje směrem k bradě. Brada může být ostřejší až špičatá.

Čtvercový obličej

Čtvercový obličej se ve svých konturách příliš nezužuje. Šířka čela, lícních kostí a brady je podobná. Brada má spíše hranatý tvar, čelo bývá vyšší.

Diamantový obličej

Diamantový obličej se vyznačuje výraznými lícními kostmi. Čelo a brada jsou užší. Obličej má celkově ostřejší úhly a je širší na spáncích. Tváře však nejsou plné jako v případě kulatého obličeje.

Náušnice podle typu obličeje

Náušnice podle typu obličeje

Když se vám už podařilo určit typ vašeho obličeje, pojďme společně vybrat náušnice, které vám budou lichotit.

Náušnice pro oválný obličej

Máte štěstí! Vaše tvář je symetrická, nepotřebujete nic vyvažovat ani vyrovnávat. Bude vám slušet všechno. Nemusíte si tedy vybírat náušnice dle typu obličeje, můžete s odvahou experimentovat a volit dle svého vkusu. Od nenápadných cvočků a drobných napichovacích náušnic až po výraznější visací modely a velké kruhy, všechny typy náušnic přidají vašemu obličeji půvab. Nejjemněji doplní obrys vašeho obličeje perlové náušnice, slzy a ovály.

Náušnice pro kulatý obličej

Kulatý obličej potřebuje opticky mírně zúžit a prodloužit svůj tvar. Tady přicházejí na scénu dlouhé visací náušnice. Od elegantních modelů až po nápadité kousky různých motivů a barev, všechny vám sluší, pokud mají správný tvar. Zapomeňte na masivní, široké šperky. Vybírejte si užší náušnice, které nepřidají vašim tvářím objem.

Náušnice pro srdcovitý obličej

Pokud máte obličej ve tvaru srdce, dobře zvolené dámské náušnice vám pomohou vkusně vyvážit mírnou asymetrii mezi úzkou bradou a širším čelem. Měli byste proto volit delší visací modely, které se směrem dolů postupně rozšiřují. Zvolit můžete slzičkové nebo trojúhelníkové náušnice, ale velmi oblíbené jsou také lustrové náušnice. Aktuálně je naleznete na trhu v různých stylech a provedeních.

Náušnice pro čtvercový obličej

Čtvercová tvář potřebuje opticky zúžit a vyvážit hranaté rysy. Nejlépe se vám to podaří delšími náušnicemi s oblými tvary. Délka náušnice by tedy měla přesahovat její šířku. Mimořádně vhodné jsou všechny kruhové náušnice, slzičky a jemné náušnice, které opticky obrousí ostré rysy. Vyhněte se širokým, masivním a hranatým modelům.

Náušnice pro diamantový obličej

Jelikož se vaše kontury postupně zužují již na úrovni ušních lalůčků, měly by náušnice vhodné pro váš typ obličeje tyto kontury opticky rozšířit, aby vyvážily dominantní lícní kosti. Vhodné jsou proto širší modely, masivnější visací náušnice a kruhy. Přednost by měly dostat jemnější tvary bez ostrých linií, které dodají vašim rysům jemnost a něžnost.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílejte

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Toto jsou nadčasové šperky

5 nadčasových šperků, které nikdy nevyjdou z módy

Nadčasové šperky představují klasické doplňky, jejichž popularita prochází napříč módními sezónami. „Must have“ každé klasické dámské šperkovnice sestává z perlového náhrdelníku, kruhových náušnic a tenisového

Přejít nahoru