6 typů náramků, které ženy milují

Toto jsou nejoblíbenější typy dámských náramků
Sdílejte
LinkedIn

Náramek je jedním z mála šperků, které jsou svému nositeli neustále na očích. Zatímco náušnice, náhrdelníky a brože obdivuje vaše okolí, náramek je hravým prvkem outfitu a potěší právě tu, na jejímž zápěstí se třpytí. Je proto vynikajícím dárkem i oblíbeným módním doplňkem. Ať už plánujete potěšit někoho ve svém okolí, nebo chcete udělat radost sama sobě, nechte se inspirovat. Následující dámské náramky jsou v současnosti nejoblíbenější.

Obsah článku

Minimalistický řetízkový náramek

Méně je někdy víc. Minimalistické řetízkové náramky jsou synonymem jemnosti, něžnosti a vkusné střídmosti. Dodají outfitu nenápadnou jiskru elegance, aniž by na sebe zbytečně upozorňovaly. Obzvláště oblíbené jsou jemné řetízky s vkusnou aplikací krystalu nebo drahého kamene. Základem minimalismu je průhledný, lesklý křišťál typu Swarovski, ale můžete si pohrát i s barvami. Každý barevný kamínek zasazený do jemného řetízku bude vypadat efektně.

Tenisový náramek nejen pro sportovkyně

Přestože jeho název evokuje masivní sportovní doplněk, opak je pravdou. Tenisový náramek je velice jemný, elegantní a drahý. Své jméno dostal podle „aféry“ tenisové hvězdy Chris Evertové, které se diamantový náramek roztrhl na kurtu během US Open v roce 1987. Tenistka požádala o přerušení hry, aby si mohla posbírat rozsypané diamanty. Tento počin vyvolal velký ohlas nejen ve sportovním, ale také v klenotnickém světě a vznikly speciální tenisové náramky pro dámy. Jedná se o symetrickou řadu stejných diamantů spojených řetízkem. Oblíbené jsou samozřejmě i jiné drahé kameny a krystaly. Tenisové náramky působí velice elegantně a jsou vhodné pro výjimečné příležitosti.

Charm náramky

Charm náramky jsou zábavné, hravé a přizpůsobitelné. Základem náramku je řetízek, na který si může majitelka vybírat libovolné přívěsky a korálky. Výsledkem je vždy jiný, jedinečný šperk. Obzvláště oblíbené jsou dámské náramky s korálky z dílny Pandora. Tyto kousky jsou vhodné pro každodenní nošení a svým majitelkám zpravidla připomínají významné životní události, milované osoby, životní hodnoty nebo je potěší ztvárněním oblíbených symbolů.

Perlové dámské náramky

Klasika, která sluší každému a nikdy neurazí. Souvislá řada stejných bílých korálků působí velmi vkusně a elegantně. Hodí se k formálnímu i neformálnímu oblečení a zaručeně potěší oko každé nositelky. Pro zvláštní příležitosti si můžete dopřát víceřadé perlové náramky, které vypadají velmi exkluzivně. Velmi oblíbené jsou také řetízkové dámské náramky z drahých kovů s jednou nebo několika vsazenými perlami. Obzvlášť mysticky působí černé nebo barevné perly.

Korálkové stretch náramky plné barev

Zábavný, hravý vzhled plný barev se hodí zejména na léto. Vaše ruce jsou od ramen nahoru holé a přímo si říkají o vkusný módní doplněk, který upoutá pozornost. Barevný stretch náramek je pak ideální volbou. Jedná se o napínací vlákno z elastického materiálu bez zapínání, která se jednoduše navlékne na ruku. Mohou do něj vsazeny klasické korálky různých barev a materiálů od skla přes dřevo až po drahý kov. Stretchové náramky se také skvěle kombinují, a tak se skvěle hodí pro vaše oblíbené vrstvení.

Pevné a manžetové dámské náramky

Pevné dámské náramky zpravidla nemají zapínání. Tvoří je souvislý pevný kruh připomínající velký prsten, který obepíná zápěstí. Podobnou alternativou jsou manžetové náramky ve tvaru písmene C. Tyto designově velmi zajímavé a poutavé šperky jsou však poněkud nepraktické, takže se hodí spíše pro volný čas nebo na společenské události. Dámy je rády vrství, což vytváří nejen půvabný vizuální, ale také zvukový zážitek.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílejte

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Přejít nahoru