Chystáte se požádat o ruku? Trendy snubních prstenů pro rok 2024

Snubní prsteny v roce 2024
Sdílejte
LinkedIn

Dokud vás smrt nerozdělí… Chystáte se vydat na úžasnou cestu životem po boku své milované? Dříve než se společně vrhnete do víru svatebních příprav, je zde jeden zásadní detail: výběr snubního prstenu, který bude prvním symbolem vašeho věčného svazku. Abyste neudělali první krok vedle, shrnuli jsme pro vás žhavé trendy v oblasti snubních prstenů pro rok 2024. Inspirujte se a vyberte si podle svého vkusu. Na své si přijdou milovníci klasiky i odvážných prohlášení.

Obsah článku

Výběr drahého kovu

Trendy letos zaznamenaly mírný posun a moderní růžové zlato muselo ustoupit klasické eleganci. Bílé kovy i míchání barev zůstaly v kurzu a na scénu přicházejí neobvyklé alternativy.

Snubní prsten ze žlutého zlata

Přestože růžové zlato zažilo své minuty slávy, v roce 2024 ožívá teplá a nadčasová elegance žlutého zlata. Tento krásný kov se snadno kombinuje s různými drahými kameny a nabízí prsteny s jemným romantickým vzhledem a nádechem vintage.

Snubní prsten z bílého kovu

Bílé zlato zůstává v žebříčcích oblíbenosti především díky své ryzosti, univerzálnosti a dokonalé kombinovatelnosti s diamanty a dalšími bezbarvými kameny. Pro nevěsty, které dávají přednost bílým kovům, je exkluzivní volbou platina. I při každodenním nošení bude snubní prsten z tohoto drahého kovu zářit stejně dlouho jako vaše láska.

Míchání kovů

Míchání kovů a materiálů je u snubních prstenů trendem již několik let. V této sezóně neobejde ani snubní prsteny. Směs teplejších a chladnějších barev bez námahy vytváří dokonalou harmonii. Dva tóny zlata nebo platiny poskytují modernější vzhled a také dokonalou volbu pro nerozhodné.

Snubní prsten z alternativního kovu

Přestože zlato a platina nikdy neomrzí, nová generace kovů se dostává na vrchol trendů snubních prstenů. Ať už se rozhodnete pro titan nebo tantal, s takovou neobvyklou volbou učiníte individuální prohlášení. Váš snubní prsten bude všechno, jen ne všední.

Které zásnubní prsteny jsou trendy?

Moderní styly snubních prstenů

Výběr snubního prstenu je hluboce osobním rozhodnutím a styl, který si zvolíte, by měl odrážet především váš individuální vkus. Jako inspirace vám jistě poslouží současné oblíbené trendy.

Otevřené prsteny

Ačkoli je snubní prsten jako uzavřený prsten považován za symbol nekonečné lásky, tato tradice musela ustoupit modernímu stylu otevřených prstenů. Takové šperky s sebou nesou nádech originality a sofistikovanosti.

Nekonečné diamantové prsteny

Snubní prsteny posázené po celém obvodu diamanty nebo jinými drahými kameny symbolizují nekonečnou lásku. Jsou jiskřivé, odvážné a ohromující. Pokud hledáte výjimečný šperk, mohou být tyto třpytivé skvosty tou správnou volbou pro vás.

Kulaté křivky

Zakřivené a tvarované snubní prsteny vypadají netradičně a nápaditě. Linie se obvykle obtáčejí kolem centrálního drahokamu a vytvářejí tak jedinečný harmonický vzhled.

Diamanty pěstované v laboratoři

Diamantové snubní prsteny představují nadčasovou klasiku, která nikdy neomrzí. Na scénu však přicházejí v laboratořích pěstované diamanty, které nabízejí stejný lesk jako jejich přírodní protějšky za dostupnější cenu. 

Barevné drahokamy

Páry, které touží vyniknout, jistě zaujmou snubní prsteny s akcenty barevných drahých kamenů. Symbol vaší lásky už nemusí obsahovat pouze průhledné krystaly. Barevné drahokamy mají pro mnoho párů osobní význam. Obzvláště oblíbené jsou zelené safíry a klasické modré smaragdy. Vybírat však můžete z celého barevného spektra podle svého vkusu.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílejte

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Přejít nahoru