Vybíráme šperky podle barvy vlasů a očí

Vybíráme šperky podle barvy vlasů a očí
Sdílejte
LinkedIn

Při pohledu na širokou nabídku výrobců a prodejců šperků se někdy může zdát výběr módních doplňků jako nesmírně obtížný proces. Proto jsme si řekli, že vám ho trochu usnadníme. Zatímco v jiném článku jsme vám poradili, jak vybrat šperky podle barvy pleti, obličeje nebo stylu oblékání, v tomto článku vybíráme šperky podle barvy vlasů a očí.

Obsah článku

Šperky podle barvy vlasů

Ne nadarmo se říká, že vlasy jsou korunou ženské krásy. Jejich barevný odstín se významně podílí na celkovém dojmu, a proto hraje jednu z klíčových rolí při výběru doplňků.

Při výběru šperků to mají brunetky nejsnazší

Šperky pro brunetky

Pokud nemáte příliš bledou pleť, při výběru šperků máte v podstatě volnou ruku. Pokud však vaše hnědé vlasy lemují porcelánovou pleť, držte se studených tónů a upřednostněte stříbrné, bílé nebo růžové zlato. Brunetkám sluší zejména modré a sytě červené kameny. Zvolte například náhrdelník s ohnivým rubínem nebo jantarové náušnice.

Šperky pro blondýnky

Pokud jste blondýnka, vyhněte se žlutým kovům v blízkosti obličeje, které zbytečně zvýrazní nežádoucí žluté odlesky ve vašich vlasech. Dávejte přednost náušnicím a náhrdelníkům z bílého zlata nebo stříbra. Z barevného spektra kamenů si můžete vybírat dle svého vkusu a fantazie. Mimořádně vám sluší modré a zelené krystaly.

Šperky pro zrzky

K měděným vlasům se výborně hodí žluté a růžové zlato. Barvu vašich vlasů dokonale zvýrazní modré a zelené kameny. Vyberte si například náhrdelník a prsten s krásným zeleným smaragdem. Krásně zazáříte.

Vybírejte šperky podle barvy očí

Šperky podle barvy očí

Správně zvolený šperk nebo vhodná bižuterie probudí ve vašich očích hravé jiskřičky, zvýrazní jejich barvu nebo ji vhodně doplní. Při výběru šperků podle barvy očí se soustřeďte zejména na oblasti v blízkosti obličeje.

Modré oči

Krásné tóny vašich modrých očí dokonale zvýrazní studené bílé kovy. Můžete si pohrát s barvou a leskem kamenů. Vyberte si náušnice s průhledným safírem, čirým topazem nebo třpytivým zirkonem.

Zelené oči

Zelená barva očí vypadá velmi neobvykle, a přesto přitažlivě. Slušet vám budou teplé kovy, ale chybu neuděláte ani s chladnějšími odstíny. Vaši výjimečnost podtrhne odpovídající barva krystalů. Zvolit můžete smaragd, ametyst nebo olivín.

Oříškově hnědé oči

Tajemné oříškově hnědé oči si výborně rozumějí s jemnějšími tóny. Výbornou volbou je růžová barva kovu i kamenů. Efektně působí náušnice z růžového zlata se vsazenými ametysty. Dříve narozené dámy možná upřednostní podzimní barvy rubínů nebo granátů.

Hnědé oči

Hnědé oči působí exoticky, energicky a půvabně. Dají se kombinovat s téměř každým šperkem. Hnědooké dámy by neměly zapomínat, že diamanty jsou nejlepším přítelem ženy, případně zvolit jejich úspornější, ale neméně elegantní alternativu, zirkon. Sluší jim však i kameny zelené, modré a tyrkysové barvy.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílejte

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Toto jsou nadčasové šperky

5 nadčasových šperků, které nikdy nevyjdou z módy

Nadčasové šperky představují klasické doplňky, jejichž popularita prochází napříč módními sezónami. „Must have“ každé klasické dámské šperkovnice sestává z perlového náhrdelníku, kruhových náušnic a tenisového

Přejít nahoru