Doplněk i dárek: Šperky pro výjimečné události

Vybrali jsme šperky pro různé příležitosti.
Sdílejte
LinkedIn

Na svatbu byste nešli v krátké sukni a ke štědrovečerní večeři byste si nesedli v džínách. Tak proč to dělat se šperky? Ke každé výjimečné události se určitě hodí nějaký šperk. Zároveň však každá taková událost vyžaduje určitý dress code, k němuž patří i doplňky. Výběr správného šperku podle oblečení a příležitosti může zcela změnit váš styl. Proto je na čase seřadit si šperky ve své šperkovnici podle využití a také se naučit odhadnout, jaké šperky je vhodné darovat ostatním.

Obsah článku

Šperky na svatbu

Když mluvíme o výběru šperků na svatbu, obvykle máme na mysli výběr vhodných doplňků pro svatební hosty. Šperky jako svatební dar nejsou úplně ideální volbou, ale rozhodně patří k samotné slavnostní události. Svatba je velký den a při této příležitosti se nemusíte bát sáhnout ani po odvážných, dominantních kouscích. Oblíbenou volbou je robustní náhrdelník vhodně kombinovaný s jednoduššími visacími náušnicemi. Sáhnout můžete také po třpytivých křišťálových špercích. Ani zde to však nepřehánějte. Postačí dominantní kousek, ke kterému můžete sladit jeden nebo dva méně nápadné šperky.

Výběr samozřejmě závisí také na stylu, ve kterém se bude celá svatba nést. Pokud nepůjde o tradiční velkolepou, zdobenou událost, ale spíše o jednodušší oslavu v něžném romantickém nebo přírodním stylu, přizpůsobte tomu také své šperky. Dejte přednost jemnému řetízkovému, případně vrstvenému náhrdelníku a napichovacím náušnicím. Pokud se jedná o formálnější událost, postačí elegantní bílé perly sladěné s perlovými náušnicemi. V každém případě jsou pro svatbu výbornou volbou sady šperků, protože jeden kousek zde rozhodně nestačí.

Šperky na Vánoce

Šperky na Vánoce

Vánoce jsou tradičním svátečním obdobím, ke kterému neodmyslitelně patří jak slavnostní oblečení, tak plnění přání v podobě dárků. Dobře zvolený šperk se proto hodí jak ke štědrovečernímu outfitu, tak do krabičky převázané stužkou pod vánoční stromeček.

Šperk jako doplněk na vánoční večer

Slavnostní Štědrý den má ve většině rodin sváteční, zábavou protkanou atmosféru. Vaše šperky by měly být právě takové. Vyberte si takové kousky, které dodají vašemu oblečení šmrnc, přičemž ideální volbou jsou tematické šperky. Vsadit můžete na náušnice ve tvaru vánočního stromku, visící sněhové vločky nebo hvězdičky. Skvělého efektu dosáhnete také tematickou broží nebo náhrdelníkem. K Vánocům se hodí také třpytivé křišťálové šperky nebo kousky s kamínky, které budou odrážet světla kouzelného večera.

Šperk jako vánoční dárek

Pod vánoční stromeček můžete darovat prakticky jakýkoli druh šperku. Vše záleží na preferencích obdarovaného a povaze vašeho vztahu. Vzhledem k tomu, že Vánoce jsou prosyceny emocemi a sentimentem, vyplatí se vsadit na symboliku šperků. Pro svou milovanou osobu můžete například vybrat přívěsek ve tvaru propletených srdcí, se symbolem nekonečna nebo propojených kruhů. Maminky a babičky zase ocení symboliku rodiny, domova, ale i hodnot, které jim má darovaný šperk přinést. Můžete například darovat přívěsek ve tvaru čtyřlístku, anděla, stromu života nebo jiných příznivých symbolů. Pandora nabízí ve svých kolekcích velmi pěkné tematické šperky.

Šperky na ples

Na plese jsou šperky nezbytným doplňkem. Je to slavnostní večerní událost, na které se rozhodně nemusíte bát předvést svůj styl. Důležité je, aby se vám podařilo vhodně sladit své kousky s šaty i mezi sebou. Opět můžete sáhnout po soupravách šperků. Vhodná je zejména kombinace náhrdelníku a náušnic. Svůj vzhled pak můžete doplnit vhodným náramkem nebo prstenem. Opět platí zlaté pravidlo jednoho dominantního šperku. Velmi oblíbené jsou třpytivé šperky vykládané barevnými nebo průhlednými krystaly. Vybírat můžete například z nabídky doplňků s krystaly Swarovski.

Šperky k promoci

Promoce je slavnostní, ale formální událost, která se koná na akademické půdě. Výběr oblečení a doplňků proto vyžaduje decentnější přístup. Dobře zvolený šperk je samozřejmě vhodný jako doplněk, ale také jako dárek k úspěšnému ukončení studia.

Šperk jako doplněk k promoci

Promoční slavnost je formální událostí a sluší jí jemnější elegance. Ať už se jí zúčastníte jako úspěšný absolvent nebo pozvaný host, určitě zachovejte dekorum. Vhodné jsou méně výrazné, nadčasové šperky. V závislosti na výstřihu vašich šatů si vyberte méně nápadný náhrdelník řetízkového nebo perlového typu. Zvolit můžete i subtilnější krystalové či perlové náušnice. K promoci se hodí hodinky, ale také jednoduché elegantní náramky. Pamatujte, že slavnost se koná zpravidla v letním období, kdy není vhodné outfity zatěžovat výraznými šperky. V tomto případě platí, že méně je rozhodně více. Zvolte šperky, které doplní váš outfit, ale nepřebijí ho.

Šperk jako dárek k promoci

Zatímco tradičním dárkem pro úspěšného absolventa jsou kvalitní hodinky, něžné pohlaví ocení i vhodný šperk jako připomínku svého studijního úspěchu. V tomto případě by se mělo jednat o nadčasový šperk z drahého kovu. Vhodné jsou náhrdelníky, přívěsky a náramky nebo prsteny. Oblíbeným symbolem je sova, promoční kniha, ale také klíč jako přání úspěšné budoucnosti. Zajímavým nápadem je sladit barvu šperku s diplomem. Pro absolventa s modrým diplomem můžete zvolit stříbrné šperky nebo šperky z bílého zlata zdobené safíry. Pro červený diplom se zase hodí žluté nebo růžové zlato s rubínem. Výběr však závisí také na preferencích úspěšné studentky.

Šperky na oslavu výročí svatby

Šperky na výročí svatby

Kulaté výročí svatby je stejně jako svatba samotná velmi výjimečnou a slavnostní událostí. V tomto případě jsou šperky vhodné jako doplněk k samotné oslavě, tak i jako dárek pro partnerku, který po vašem boku ušla dlouhou životní cestu.

Šperk na oslavu výročí svatby

V tomto případě postupujte podobně jako při výběru šperků na svatbu. Vaše doplňky by měly ladit nejen mezi sebou, ale také s šaty a charakterem události. Pokud se jedná o klasickou oslavu, zvolte soupravy šperků. U šatů s hlubokým výstřihem se nebojte odvážného náhrdelníku doplněného jemnějšími náušnicemi. Naopak pokud mají vaše šaty malý kulatý výstřih nebo dokonce límeček, zvolte odvážné visací náušnice. Krok vedle neuděláte ani s elegantními šperky, které dodají události patřičnou vážnost. Můžete zvolit například perly nebo jednoduchý řetízek s pěkným přívěskem.

Šperk jako dárek k výročí svatby

Pokud chcete obdarovat ženu, která je po vašem boku v dobrém i špatném, šperky jsou pro tuto příležitost ideální volbou. V tomto případě doporučujeme vsadit na symboliku. Velmi vhodný je prsten, který symbolicky potvrzuje váš svazek. Můžete však zvolit i oblíbený symbol kruhu jako nikdy nekončící lásky v podobě přívěsku nebo náušnic. Na místě je samozřejmě i klasická symbolika srdce. Opět doporučujeme vsadit na drahé kovy, které zaručují dlouhou životnost šperku.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílejte

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Přejít nahoru