Jak čistit Pandoru: Navraťte vašim šperkům ztracený lesk

Naučte se, jak co nejlépe vyčistit stříbrné šperky Pandora
Sdílejte
LinkedIn

Život je příliš krátký na to, abychom nosili nudné šperky. Právě originalita a pestrá variabilita kolekcí značky Pandora stojí za jejím světovým úspěchem. Podlehli jste i vy šperkům, které vytvářejí ženám prostor pro sebevyjádření a budování vlastní individuality? Jakkoli jsou vaše doplňky jedinečné, pravidelným nošením postupně ztrácejí na lesku a přitažlivosti. Pokud jim toužíte vrátit zašlou slávu, pojďte se s námi blíže podívat na několik návodů, jak čistit šperky Pandora. Většinu z nich zvládnete v pohodlí domova.

Obsah článku

Pandora – šperky světového jména

Posláním společnosti Pandora je nabízet ženám po celém světě vysoce kvalitní, ručně vyráběné, moderní a originální šperky za dostupné ceny. Značka touží svými produkty inspirovat ženy, aby se nebály vyjádřit svoji individualitu. Šperky Pandora vám nabízejí možnost vyprávět světu váš osobní příběh. Díky jejich variabilitě si můžete i vy vytvořit vlastní sbírku výjimečných momentů, které z vás učinily právě tu ženu, jakou jste. 

Pandora vyrábí a prodává moderní šperky vyrobené z vysoce kvalitních materiálů za dostupné ceny. Značka vznikla v roce 1982 v Kodani jako malé rodinné klenotnictví, které většinu svých produktů dováželo z Thajska. V současnosti se šperky Pandora prodávají ve více než 70 zemích na šesti kontinentech světa a patří k těm nejoblíbenějším.

Poradíme vám, jak čistit Pandoru

Jak čistit Pandoru – jednoduché návody

Přestože v případě značky Pandora mluvíme o skutečné kvalitě materiálů i provedení, i jejich šperky časem podléhají přirozenému opotřebení a ztrácejí svůj lesk. Jak jim vrátíte jejich původní okouzlující design? Pojďte se s námi inspirovat, jak čistit Pandoru.

Čištění šperků pomocí originální čisticí sady Pandora

Značka přivedla na trh svou vlastní sadu na čištění šperků, která obsahuje jemný čisticí roztok, speciální podnos, oboustranný čisticí a lešticí hadřík a měkký kartáček. Čisticí set je přímo vyvinut pro šetrnou údržbu šperků této značky. Jednoduše váš klenot na pár minut ponoříte do speciálního roztoku. Případné skvrny a fleky dočistíte bílou stranou hadříku. Růžovou stranu pak použijete k vysušení a vyleštění. Celý proces vám zabere nanejvýš pár minut a vaše šperky budou zářit.

Šetrné čištění pomocí saponátu

Pokud nechcete investovat do speciálních prostředků nebo potřebujete vaše šperky vyčistit okamžitě, použijte tento jednoduchý návod. Přidejte pár kapek saponátu do vlažné vody a šperk na několik minut ponořte. Následně jej můžete vysušit a doleštit měkkým hadříkem na optiku. Toto je současně i nejbezpečnější a nejjednodušší návod, jak vyčistit stříbro.

Čištění zubním kartáčkem

Šperky Pandora jsou charakteristické propracovanými detaily, které se dokonce dodělávají ručně. Ty přidávají těmto výjimečným doplňkům na exkluzivitě, ale na druhé straně komplikují jejich údržbu. Pokud se vám nedaří vyčistit přívěsky či jiné drobné aplikace na vašich špercích, zkuste použít zubní kartáček. Dbejte však na měkkost štětinek. Agresivnější tvrdé kartáčky by mohly váš šperk poškodit. Důležité je také, aby byl kartáček nový. Použitými zubními kartáčky zanesete do vašich šperků nežádoucí bakterie.

Čištění alobalem a jedlou sodou

Velmi účinný, ale poněkud riskantní způsob čištění šperků s jedlou sodou a alobalem svého času obletěl internet. Postup je poměrně jednoduchý. Do misky vyložené hliníkovou fólií přidáte jedlou sodu, sůl a ocet. Tento speciální koktejl budete míchat až do úplného rozpuštění ingrediencí. Následně přidáte vařící vodu a pomocí pinzety vložíte vaše šperky Pandora. Po 30minutové lázni můžete šperk vysušit a vyleštit měkkým hadříkem. Postupujte však opatrně – opakovaným čištěním pomocí těchto prostředků můžete váš šperk výrazně opotřebovat.

Odborné čištění

Klenotníci doporučují nechat si šperky zkontrolovat a vyčistit minimálně jednou ročně. S takovým požadavkem se můžete obrátit na kamenné klenotnictví ve vašem okolí. Odborné čištění zaručuje výborné výsledky bez poškození povrchu šperku. Mezi jednotlivými návštěvami klenotnictví si vystačíte se zmiňovanou mýdlovou vodou.

Pečujte o vaše šperky každý den

Nyní, když už víte, jak čistit Pandoru, byste se měli zaměřit také na způsoby, jak předcházet znečištění a udržovat váš šperk v původním stavu co nejdéle. Máme pro vás několik tipů:

  • Zabraňte kontaktu šperku s parfémem, tělovým mlékem nebo pleťovým krémem.
  • Před úklidem, prací na zahradě nebo jinou manuální prací si vaše šperky Pandora vždy sundejte.
  • Odložte si vaše šperky i před sprchováním, před vstupem do vířivky a sauny nebo před plaváním v bazénu.
  • Vaše šperky Pandora odkládejte do sáčku nebo krabičky, která je ochrání před poškrábáním se.

Návod na to, jak vyčistit šperky Pandora naleznete také v tomto videu:

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílejte

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Přejít nahoru