Největší prodejci šperků na světě – 2. část

Toto jsou největší prodejci šperků na světě?
Sdílejte
LinkedIn

V jednom z našich dřívějších článků jsme vás informovali o 5 pěti největších prodejcích šperků na světě. Protože je však světová špička výrobců šperků mnohem širší, podělíme se s vámi o dalších 5 obřích výrobců. Vydáme se za nimi do Francie, Hongkongu, USA a Milána. Poznáváte některé z nich? Myslíme si, že přinejmenším název prvního z nich vám bude více než povědomý.

Obsah článku

Cartier

Původně francouzský výrobce luxusních šperků a hodinek Cartier přišel na trh v roce 1874 pod vedením Louise-Francoise Cartiera. Společnost dodnes nese jméno této slavné klenotnické rodiny, ačkoli její kontrola skončila již v roce 1964. Současným vlastníkem značky Cartier je Swiss Richemont Group. Šperky Cartier se vyznačují vysoce kvalitními materiály a vynikajícím řemeslným zpracováním. Prodávají se ve více než 300 pobočkách ve 125 zemích a jejich roční obrat dosahuje miliard dolarů.

Značka Cartier patří k těm nejznámějším klenotnictvím na světě

Chow Tai Fook

Skupinu Chow Tai Fook pravděpodobně neznáte. Jedná se o soukromý konglomerát se sídlem v Hongkongu, který se kromě šperků zaměřuje na nemovitosti, dopravu a energetiku. Společnost byla založena v roce 1929 v čínském Kantonu. Ve šperkařském průmyslu se proslavila novým standardem ryzosti zlata, když začala prodávat šperky s ryzostí 999,9, které vynikaly dokonalým řemeslným zpracováním. Společnost Chow Tai Fook je nyní v rukou Henryho Chenga, který je vnukem jejího zakladatele.

Signet

Společnost Signet je suverénně největším prodejcem diamantových šperků na světě. Sídlí v Ohiu ve Spojených státech a provozuje více než 3 300 prodejních poboček. Byla založena jako skupina Ratner v roce 1949 pod vedením Geralda Ratnera. V roce 2008 se sídlo společnosti přesunulo do USA, kde sídlí většina jejích značek. Možná znáte jména jako Kay Jewelers, Zales nebo Piercing Pagoda. Všechny tyto klenotnické značky nyní spadají pod Signet a ročně generují miliardové zisky.

Harry Winston

Existuje jen málo klenotnických společností, jejichž slávu a prosperitu lze připsat jediné osobě. Harry Winston je jedním z nich. Její zakladatel a jmenovec byl za svého života jedním z nejlepších designérů a řemeslníků na světě. Říká se, že už ve 12 letech rozpoznal pravý smaragd od padělku. Po převzetí rodinného podniku se stal známým jako „král diamantů“ a „klenotník hvězd“. Harry Winston je dodnes jedním z nejlepších klenotníků na světě. Sídlí v New Yorku a od roku 2013 je součástí skupiny Swatch Group.

Klenotnictví Harry Winston patří v současnosti k největším a nejvyhlášenějším prodejcům šperků

Buccellati

Značka Buccellati má svůj domov v Miláně, kde si zároveň vysloužila status nejlepšího klenotníka. Společnost se zrodila v roce 1919 pod vedením Maria Buccellatiho, který během několika let dokázal z malého klenotnictví vybudovat globální značku s obchody po celém světě. Rodinný podnik je stále v rukách jeho syna Andrey Buccelattiho, který je zároveň jeho kreativním ředitelem. Šperky Buccellati jsou proslulé tím, že neobsahují žádné nedotčené zlato. Každý jeden kousek je krásně gravírován.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílejte

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY