Šperky Pandora vs. Swarovski: Vyberte si svého favorita

Pandora vs. Swarovski: Kterou značku si vyberete?
Sdílejte
LinkedIn

Není všechno zlato, co se třpytí. Může to být i Pandora nebo Swarovski. Dvě nejznámější a suverénně nejpopulárnější světové značky šperků nabízejí celou řadu vysoce kvalitních produktů za poměrně příznivé ceny. Šperky Pandora jsou moderní, nápadité a všestranné. Šperky Swarovski jsou okouzlujícím způsobem třpytivé, elegantní a trvanlivé. Ze kterého katalogu si tedy vybrat ten správný kousek? Pojďme se blíže podívat na srovnání Pandora vs. Swarovski.

Obsah článku

Pandora: Moderní značka, která si získala srdce žen po celém světě

Společnost Pandora se dnes pyšní statusem jedné z největších a nejpopulárnějších šperkařských značek světa. Klenoty pod logem korunky se prodávají ve více než stovce zemí na všech kontinentech. Značka byla založena v dánské Kodani v roce 1982, takže je relativně mladá a velmi rychle se rozvíjí.

Šperky Pandora

Pandora se proslavila svou originalitou a nápaditostí. Pravděpodobně znáte oblíbené náramky Pandora, rozmanitou nabídku tematicky laděných korálků, krásné přívěsky Pandora, náhrdelníky, prsteny nebo jedinečné soupravy. Šperky Pandora jsou vyrobeny z kvalitních materiálů a zachovávají si velmi dobrou cenovou dostupnost. Výrobce používá drahé kovy, zahrnující mincovní stříbro, růžové a žluté zlato. Do svých šperků vkládá syntetické krystaly, rubíny a safíry, ale i kubické zirkony a broušené sklo.

Značka Swarovski s typickou labutí ve svém logu

Swarovski: Značka, jejíž popularita je založena na tradici

Společnost Swarovski se může pochlubit dlouholetou tradicí výroby šperků. Její kořeny sahají až do roku 1895, kdy ji v Rakousku založil Daniel Swarovski. Dnes její prodejní síť pokrývá více než 170 zemí v různých částech světa.

Šperky Swarovski

Šperky Swarovski jsou proslulé svými nádhernými krystaly. Jsou vyráběny dokonalým broušením skla, jehož fasety fascinují svět svými úžasnými odrazy světla. Společnost Swarovski vkládá své krystaly do náramků, prstenů, náhrdelníků, náušnic, hodinek a dalších módních doplňků. Šperky Swarovski jsou noblesní s nádechem vintage a při jejich výrobě se používají mimořádně kvalitní a odolné materiály.

Značka Pandora získala srdce mnoha žen

Pandora vs Swarovski

Šperky Pandora i krystaly Swarovski představují vynikající zákaznickou volbu. V obou případech se můžete spolehnout na vysokou kvalitu a poměrně dlouhou životnost při zachování originálního vzhledu. Podle čeho si tedy vybrat v nabídce Pandora vs. Swarovski?

Styl a design šperků

Dáváte přednost klasice s lehkým vintage nádechem? Pak se podívejte do katalogu Swarovski. Šperky této značky jsou elegantnější, vhodné i pro výjimečné příležitosti. Obecně platí, že Swarovski oslovuje především zralé, sebevědomé ženy, které se nebojí ukázat svou ženskou stránku.

Naproti tomu šperky Pandora jsou uvolněnější, hravější a nápaditější. Tematicky zaměřené kousky oslovují fantazii a sentimentální stránku svých nositelek. Jsou vhodné pro každodenní nošení jako originální tečka každého outfitu. Obecně jim dávají přednost mladší věkové skupiny a skvěle zapadnou do lehkého až ležérního šatníku.

Cena šperků

Cenové rozpětí v katalozích s logem korunky a labutě je velmi podobné. Většina šperků se pohybuje v trojciferných částkách. Náhrdelníky a soupravy mohou mít čtyřcifernou cenovku, která jen zřídkakdy přesáhne hranici 5 000 Kč. Pokud se zaměříme na základní kousky určené pro každodenní nošení, jsou šperky Pandora v průměru o něco levnější. Naproti tomu Swarovski zaujme exkluzivnějšími šperky, za které by se nemusely stydět ani celebrity na červeném koberci.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílejte

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Přejít nahoru