Jaké šperky zvolit na léto, abyste zazářili

Které šperky je vhodné nosit přes léto?
Sdílejte
LinkedIn

Pokud milujete šperky, léto je pro vás top sezónou. Jistě máte ve své šperkovnici kousky, které se dají nosit po celý rok, ale s horkými dny přichází čas experimentovat. Letos v létě můžete být obzvlášť odvážní, kombinovat, ladit a zkoušet nové věci. Dokonce i nadčasové minimalistické kousky dostaly letní aktualizaci v duchu filozofie více je více. Ať už preferujete jemné něžné šperky nebo kreativnější doplňky, z letních trendů si zaručeně vyberete. Představujeme vám šperky, se kterými tuto sezónu zaručeně zazáříte.

Obsah článku

Korálky na všechny způsoby

Nic se k létu nehodí lépe než barevný korálkový náhrdelník nebo poutavý náramek omotaný kolem kotníku. Při výběru šperků pro toto léto však můžete jít ještě dále. Originální kombinace tvarů, barev a materiálů jsou povoleny, či dokonce se přímo doporučují. Takzvané nesourodé korálky mají zelenou. Na jednom šperku se mohou potkat říční perly, křišťálové korálky a keramické korálky. Nosí se jak přírodní materiály, tak barevné drahokamy.

Neobvyklé tvary i retro květiny

Pokud se neradi držíte konvencí, vyberte si něco opravdu výjimečného. Neobvyklé výbrusy kovů nebo drahokamů dodají vaší šperkovnici dramatičnost a letním outfitům dávku originality. V kurzu jsou také tvary, které vyvolávají emoce, například srdce v neobvyklých barvách či zvířecí motivy. Zelenou mají i pro léto typické květinové vzory, tentokrát s příjemným retro nádechem 70. let.

Drahé kovy různých barev

Hravé kombinování má své místo i ve výběru kovů. Pokud patříte mezi dámy, které řeší věčné dilema stříbro vs. zlato, toto léto ho řešit nemusíte. Můžete nosit jeden šperk, který zahrnuje kovy více barev, nebo kombinovat své oblíbené šperky z bílého a žlutého zlata. Vzhledem k tomu, že se vrací trend stříbrných šperků, které jsou svou lehkostí a nenuceností pro léto velmi vhodné, můžete zapojit i ty. Vaší fantazii se v tomto případě meze nekladou. Při kombinování drahých kovů a bižuterie však buďte opatrní. Obecně se takové variace nedoporučují, protože mohou vypadat velmi nevkusně.

K létu neodmyslitelně patří náramky

Typy šperků, které se hodí zejména k létu

Toto léto budete kombinovat šperky vrstvením i hledáním vhodných variací různých typů doplňků. Náušnice, náramky, prsteny, náhrdelníky… které z nich se budou k létu hodit nejvíce?

Náramky

Náramky patří k létu již několik sezón. Když si zkrátíme rukávy a odhalíme předloktí a ramena, najednou nám zbývá více prostoru na zdobení. Právě zde se objevují náramky nejrůznějších stylů a barev, od již zmíněných korálkových náramků, přes řetízkové náramky až po masivní manžetové náramky. Náramky obecně vypadají hravě. Pokud tedy máte nějaký oblíbený kousek, neváhejte ho v létě použít. Nebojte se je kombinovat a vrstvit.

Mohutné prsteny

Výrazné mohutné prsteny působí odvážně, dokonce nesou v sobě i špetku rebelství. Pro každodenní aktivity jsou trochu nepohodlné, ale jejich nošením dáváte světu najevo, že je vám to jedno. Proto se hodí zejména k létu, které je synonymem svobody, dovolené a zábavy. Letos v létě platí, že čím větší prsten, tím lépe. Můžete nosit výrazné barvy, neobvyklé tvary a opravdu mohutné kousky. Nebojte se propojovat a kombinovat více prstenů na jedné ruce nebo na jednom prstu. Samostatnou kategorií jsou prsteny s pohyblivými částmi, jako jsou řetízky nebo jiné aplikace.

Řetízkové náhrdelníky

Řetízky jsou velmi flexibilní. Samy o sobě působí povětšinou jemně a elegantně, ale doplněné o přívěsky okamžitě mění svůj rozměr. Přestože během minulých let byly populární hlavně jednodušší, lehké řetízky, aktuální letní trend kývne i na těžší článkové náhrdelníky. Nového rozměru můžete dosáhnout i vrstvením řetízků různých hmotností a délek. 

Kruhové náušnice

Hledáte trend, který bude vždy nadčasový? Pořiďte si velké kruhové náušnice. Zaručeně přitáhnou pozornost k vašemu obličeji a zvýrazní vaše rysy. Velké kruhy se letos v létě opravdu vracejí do módy, ale pokud se na ně necítíte, klidně si můžete zvolit i menší kruhové náušnice. Experimentujte s tloušťkou, barvou nebo zdobením. Určitě zazáříte.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílejte

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Přejít nahoru