Tipy na vánoční dárek: Darujte šperk

Přinášíme vám tipy na vánoční dárky v podobě šperků a bižuterie.
Sdílejte
LinkedIn

Nic nepřidá svátečnímu období tolik kouzla jako dveře ozdobené girlandami, perníkové chaloupky, blikající světýlka a oslnivé šperky v lesklých dárkových krabičkách. Vánoce jsou zvláštním obdobím, ke kterému neodmyslitelně patří splněná přání a dárky. Překvapit a potěšit své blízké však není snadné. Letos vynechte kosmetiku a ponožky a darujte šperky. Stačí se rozhodnout, jaký třpytivý zázrak vložíte do dárkové krabičky.

Obsah článku

5 důvodů, proč darovat šperk k Vánocům

  • Šperky jsou věčné: Kosmetika se spotřebuje, ponožky se obnosí, ale šperky zůstávají navždy. Jsou jedním z nejtrvanlivějších dárků, které můžete svým blízkým k Vánocům věnovat. Nikdy nevyjdou z módy a kvalitní kousky přežijí generace.
  • Šperky mají nevyčíslitelnou cenu: Nemusíte investovat zrovna do diamantů, abyste vašim blízkým věnovali skutečný poklad. Nejhodnotnější je emoce, se kterou šperk darujete. Díky ní získá klenot pro majitele tu skutečnou, sentimentální hodnotu. Stane se symbolem vašich společných okamžiků.
  • Šperky jsou univerzální: Říká se, že ženy milují šperky, protože bez ohledu na to, kolik přiberou, vždy jim dokonale sednou. Nikdo není příliš mladý ani příliš starý na to, aby dostal šperk jako dárek. Potěší muže i ženu, milovanou osobu, příbuzné i dobrého přítele. Vkusným šperkem prostě nemůžete šlápnout vedle.
  • Šperky neztrácejí na hodnotě: Kvalitní šperky jsou tak trochu jako víno – čím starší, tím vzácnější. Při správné péči vydrží obdarovanému prakticky celý život. Postupně se v nich hromadí vzpomínky na výjimečné okamžiky, jichž byly součástí. To z nich dělá skutečný poklad.
  • Šperky jsou výjimečné: Jen si vzpomeňte, kdy jste si jen tak koupili vzácný šperk. Šperky se běžně nekupují a málokdo si je dopřává. Šperk jako dárek se pojí s výjimečnými událostmi a s výjimečnými emocemi. A ty k Vánocům jednoznačně patří.

Šperk jako tip na vánoční dárek

Nemusí to být ten nejdražší. Nemusí být ani největší nebo nejhonosnější. Důležité je, aby byl dán ze srdce a s upřímnou touhou potěšit milovanou osobu. Pokud hledáte vhodný šperk pod vánoční stromeček, vybírejte ho s ohledem na obdarovaného. Řiďte se jeho sny, zájmy, důležitými životními událostmi, vaším vztahem a tím, co mu chcete šperkem sdělit. Pro inspiraci jsme pro vás sepsali několik tipů.

Šperk pro manželku nebo přítelkyni

Darovat šperk milované osobě je ta nejpřirozenější a zároveň nejvýznamnější věc. Při výběru správného dárku se můžete zaměřit na symboliku. Zde přicházejí ke slovu šperky s tématikou lásky, vztahu a věčnosti. Hledejte modely se srdíčky, spojenými kruhy nebo symbolem nekonečna. Pokud již máte se svou drahou polovičkou děti, přichází v úvahu také symbolika rodiny a mateřství. Mimořádně vhodným šperkem je prsten, který svým tvarem představuje věčnost vašeho svazku – kruh, který nemá začátek ani konec. Velmi silným šperkem je také náhrdelník.

Šperk pro maminku nebo babičku

Maminkám a babičkám vyjadřujeme šperky vděčnost, úctu a opětovanou lásku. I v tomto případě jsou mimořádně vhodné rozmanité symboly lásky, mateřství a domova. V úvahu přicházejí také talismany, které mají obdarovanou osobu chránit a přinést jí do života žádoucí hodnotu. Můžete si vybrat čtyřlístek, anděla, podkovu, kříž, strom života nebo jiný příznivý symbol. Zejména pokud vaše maminka nebo babička patří k těm dříve narozeným, doporučujeme držet se méně extravagantních klasických modelů. Pozlacené nebo zlaté šperky jsou oblíbené zejména u starší generace. V úvahu přicházejí minimalistické náhrdelníky, přívěsky nebo originálnější brože.

Šperk pro dceru, sestru nebo kamarádku

Mládí je spojeno s lehkostí a hravostí. Při výběru šperku k Vánocům pro dceru, sestru nebo kamarádku se můžete zaměřit spíše na její zájmy a koníčky, ale také si dovolit špetku humoru nebo výstřednosti. Zvažte šperky s originálními motivy, jako jsou domácí mazlíčci, oblíbené pohádkové postavy, znamení, vánoční symboly, hvězdy, květiny nebo jiné hravé tvary. Vybírejte ze stříbra, chirurgické oceli nebo bílého zlata, ale klidně si pohrajte i s barvami. Inspirujte se šperky Pandora, které jsou dnes mezi mladými ženami a dívkami velmi oblíbené. Co se týče typu šperků, velmi dobrou volbou jsou náramky, přívěsky a náušnice

Šperk pro manžela nebo přítele

Výběr vhodného šperku pro muže je o něco náročnější úkol. Zatímco extravagantnější typy potěší prsten nebo vkusný náhrdelník, konzervativnějším mužům doporučujeme klasiku. Primárně ji představuje zdobení zápěstí. Muži obecně rádi nosí hodinky. Od módních hodinek je jen krůček k pánskému náramku. Kromě klasických kožených náramků jsou mezi mužským pokolením velmi oblíbené také masivnější kovové modely ve stříbrné nebo černé barvě. Pokud máte doma opravdového elegána, zkuste mu vybrat šperky k Vánocům z kategorie manžetových knoflíčků. Na současném trhu najdete vedle klasiky i moderní knoflíky s nápaditým designem.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílejte

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Toto jsou nadčasové šperky

5 nadčasových šperků, které nikdy nevyjdou z módy

Nadčasové šperky představují klasické doplňky, jejichž popularita prochází napříč módními sezónami. „Must have“ každé klasické dámské šperkovnice sestává z perlového náhrdelníku, kruhových náušnic a tenisového

Přejít nahoru