Znáte trendy ve špercích pro rok 2023?

Jaké budou trendy ve špercích v roce 2023?
Sdílejte
LinkedIn

Nadčasové doplňky pro každodenní nošení budou mít v dámských šatnících vždy své místo. Rozhodně však není na škodu vědět, co je právě IN. Znáte nejnovější trendy v oblasti šperků pro rok 2023? Tyto kousky budou v příští sezoně třešničkou na dortu vašeho outfitu.

Obsah článku

Barvy, tvary a materiály pro rok 2023

Než se podíváme na klíčové trendy kousky, zaměřme se na barvy, tvary a materiály, které budou letos kralovat našim šperkům.

Barva roku 2023: Viva Magenta

Společnost Pantone na konci loňského roku tradičně vyhlásila hlavní barvu pro příštích 12 měsíců. Tentokrát je jí nevšední odstín Viva Magenta, ve kterém se prolínají teplé i studené tóny. Tmavě purpurová bude kralovat také v našich doplňcích a ovlivní trendy v bižuterii a ve špercích. K netradičnímu sebevyjádření nejlépe přispěje růžový turmalín a rhodolit.

Stříbro, perly a kombinace různých kovů

Trendy ve špercích pro rok 2023 dávají zelenou stříbru a bižuterii ve stříbrné barvě. Přetrvává také trend míchání kovů, který se bude promítat do jednotlivých doplňků i do jejich kombinací. Oblíbené zůstává spojení zlata a růžového zlata s chladnými kovy. V kurzu zůstávají také perly, ale v nových, odvážnějších provedeních. Mluvíme zejména o neobvyklých tvarech a kombinacích, ale také o velkých nebo černých perlách zakomponovaných různými způsoby do oblíbených šperků.

Perly neztratí na popularitě ani v roce 2023

Síla květin, plážové motivy a sentimentální symbolika

Pokud se na trendy mezi šperky pro rok 2023 podíváme optikou tvarů a motivů, budeme si vybírat květiny, mušle, mořské tvory a osobní, často až sentimentální symboly. I ty nejnudnější outfity rozzáří střípek barev z květin. Jemné a nenápadné, odvážné a intenzivní, zářivé nebo tlumené – neexistuje nesprávný způsob, jak vnést květinové motivy do trendy doplňků. Jinak tomu není ani s plážovou a přímořskou tématikou. V kurzu budou šperky ztvárňující mušle, lastury, hvězdice, vodní tvory a barokní perly.

Osobnějším sebevyjádřením budou sentimentální šperky, které nesou nějaký osobní význam. Jméno vašeho dítěte, významné datum nebo oblíbená fotografie se mohou promítnout do oblíbeného náhrdelníku nebo náramku. Nosit se budou klasické medailonky, šperky s rytinou a kreativní symboly vyjadřující názor, víru, kulturu nebo koníček.

Největší trendy v oblasti šperků pro rok 2023

Jaké typy šperků budou dominovat letošním outfitům? Pojďte s námi prozkoumat kousky, které zaplaví pulty klenotnictví a butiků s kvalitní bižuterií.

Pevné a manžetové náramky

Oblíbené řetízkové náramky letos vytlačí o něco rafinovanější šperky. Pevné náramky dodají vašim outfitům více elegance a požadovaného šmrncu. Výrazné manžetové náramky mají naopak velkou ambici stát se dominantním a směrodatným prvkem vašeho konečného výrazu. Můžete je nosit jak na běžné, tak na speciální příležitosti. Tenčí modely lze efektně vrstvit a hodí se k široké škále stylů od klasické elegance až po odvážnou rebelii.

Nevšední prsteny

Elegantní sady prstenů byly trendy v roce 2022 a v následujících měsících tomu nebude jinak. K nim se přidají extravagantní, neobvyklé kousky s různými aplikacemi a vkusně propracovanými detaily. Sáhnout můžete například po takzvaných chevron prstenech s vytvarovanou špičkou. Mimořádně IN jsou však také prsteny s přívěsky a visacími řetízky.

Stanou se netradiční prsteny hitem roku 2023?

Výrazné náušnice

V následujícím roce budeme zaměřovat pozornost na ušní lalůčky – tedy alespoň na doplňky. Trendy ve šperkařství pro rok 2023 říkají ano nejen odvážným až dramatickým náušnicím, vrstveným kruhům a visacím řetízkovým náušnicím, ale také například velkým knoflíkovým, perlovým nebo štrasovým modelům. Pozadu nezůstanou ani náušnice sahající po ramena.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílejte

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Toto jsou nadčasové šperky

5 nadčasových šperků, které nikdy nevyjdou z módy

Nadčasové šperky představují klasické doplňky, jejichž popularita prochází napříč módními sezónami. „Must have“ každé klasické dámské šperkovnice sestává z perlového náhrdelníku, kruhových náušnic a tenisového

Přejít nahoru