Fakta o špercích Pandora, která jste možná nevěděli

Toto jsou fakta o značce šperků Pandora
Sdílejte
LinkedIn

Celosvětový úspěch dánské šperkařské společnosti je do značné míry záhadou. Odborníci se však shodují, že Pandora je jednou z těch značek, které ve spotřebitelích vzbuzují pocit více než logo nebo ochrannou známku. Působí na ně tak vášnivým dojmem, že emoce nakonec překonají samotný produkt. Úspěch značkových šperků nejlépe ilustruje skutečnost, že se dnes nikdo neptá: „Co je to Pandora?“. Všichni už znají tematické kolekce a přívěskové náramky. Dnes vám ale přinášíme fakta o špercích Pandora, která možná ještě neznáte.

Obsah článku

Každý šperk Pandora je ručně dokončován

Společnost Pandora navrhuje a vyrábí moderní šperky z vysoce kvalitních materiálů, přičemž každý její kousek je ručně dokončen s důrazem na detail. Ačkoli firma sídlí v Dánsku, její výrobní závody již desítky let fungují v Thajsku.

Šperky Pandora se prodávají ve více než 70 zemích na šesti kontinentech

Pandora je jednou z těch značek, které můžeme bez přehánění označit za světové. Své produkty prodává více než 70 zemích na šesti kontinentech. Za mimořádně náročný, ale i revoluční byl považován její vstup na australský trh, ke kterému došlo v roce 2004.

Šperky Pandora má ve své nabídce více než 10 000 kamenných prodejen

Prodejní místo nebo prodejnu šperků Pandora naleznete již prakticky na každém místě na světě. Jen samotná značka má přibližně 9 400 prodejních míst a více než 900 koncepčních prodejen. Připomeňme si, že Pandora byla založena jako malé rodinné klenotnictví v Kodani.

Společnost Pandora zaměstnává více než 27 000 lidí

Pod značkou Pandora v současnosti po celém světě pracuje více než 27 300 lidí, přičemž téměř polovina z nich působí ve výrobnách v Thajsku. Připomeňme si, že v roce 1989, kdy značka zakládala svůj první výrobní závod v Bangkoku, pracovalo na výrobě jejích šperků 10 zaměstnanců.

Šperky Pandora patří k těm nejpopulárnějším

Pandora platila své zaměstnance i v době, když její prodejny nefungovaly

Během pandemie Covid-19 bylo zavřeno 80 % koncepčních prodejen Pandora. Společnost přesto po celou dobu plnohodnotně platila všechny své zaměstnance, dokonce i ty, kteří dříve pracovali v zavřených prodejnách.

Pandora darovala miliony na výzkum rakoviny prsu

Známým faktem o špercích Pandora je, že oslavují ženy, jejich výjimečnost a jedinečné okamžiky v jejich životě. Důkazem toho jsou nejen kolekce šperků, ale také charitativní činnost společnosti. Od roku 2005 vybrala Pandora více než 2,5 milionu dolarů, které věnovala Národní nadaci pro boj s rakovinou prsu.

V nejúspěšnějších letech se v průměru každou sekundu prodal jeden šperk Pandora

Pandora se po značkách Cartier a Tiffany & Co stala třetí největší klenotnickou společností na světě z hlediska tržeb. V roce 2011 se v průměru každou sekundu prodal jeden šperk Pandora.

V dekádě svého největšího rozmachu Pandora každoročně zdvojnásobila své tržby

V roce 2004 činily tržby společnosti Pandora „skromné“ 4 miliony dolarů. V roce 2007 již maloobchodní tržby dosáhly 500 milionů dolarů. V roce 2017 činily celkové tržby společnosti přibližně 3,1 miliardy dolarů.

Kouzelný náramek Pandora je na trhu již 20 let

Suverénně nejpopulárnějším kouskem z katalogu Pandora je kouzelný náramek s širokou nabídkou tematických přívěsků. Přestože je i v současnosti považován za současný a moderní, na trh byl uveden již v roce 2003 v USA. Pandora má ve svém sortimentu více než 600 jedinečných přívěsků.

Společnost Pandora má prvenství i v online světě

Pokud zmiňujeme zajímavá fakta o špercích Pandora, nemůžeme vynechat ani virtuální prostor. V současné době je na trhu více než 180 certifikovaných online prodejců Pandora. Společnost vydává svůj digitální magazín od června 2011. Ve stejném roce se její fun page na Facebooku umístila na 1. místě v sekci šperky a na 3. místě mezi všemi kategoriemi.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílejte

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Toto jsou nadčasové šperky

5 nadčasových šperků, které nikdy nevyjdou z módy

Nadčasové šperky představují klasické doplňky, jejichž popularita prochází napříč módními sezónami. „Must have“ každé klasické dámské šperkovnice sestává z perlového náhrdelníku, kruhových náušnic a tenisového

Přejít nahoru