Jak vybrat šperky na ples: Poznejte 3 zlatá pravidla

Poradíme vám, jak si vybrat šperky na ples
Sdílejte
LinkedIn

Coco Chanel jednou řekla, že žena může být příliš oblečená, ale nikdy nemůže být příliš elegantní. Dnes jsme se rozhodli řídit slovy této progresivní módní ikony a pomoci vám vkusně doladit váš plesový outfit. Výběr večerní róby, vhodných bot i zkoušku účesu už máte za sebou a teď stojíte bezradně před zrcadlem a přemýšlíte, jaké šperky na ples zvolit? Jak se vyhnout nechtěnému přezdobení „á la vánoční stromeček“, a přesto vítězně zasáhnout přímo do brány stylové elegance? Máme pro vás několik užitečných tipů.

Obsah článku

Šperky na ples: Tři zlatá pravidla

Než se blíže podíváme na různé typy šperků a nabídneme vám návod, jak je správně sladit s účesem a šaty, shrňme si zlatá pravidla jejich kombinování.

Šperk šaty doplňuje, nesoutěží s nimi

Ne náhodou říkáme šperkům a bižuterii módní doplňky. Jejich hlavním úkolem je doplnit a elegantně pozvednout váš outfit. Přestože výraznější kousky mohou celkovému vzhledu dominovat, je třeba je vždy volit tak, aby ladily s prvky šatů. Najděte si na šatech detail, který chcete zdůraznit, a doplňte ho kvalitními šperky nebo bižuterií. Pokud si například vyberete třpytivé šaty, které krásně odrážejí světlo ve zlaté barvě, zvolte zlatý šperk.

Méně šperků, více elegance

Mnoho žen má pocit, že slavnostní večerní příležitost vyžaduje vše a hodně. Výsledkem je výše zmíněný přeplácaný efekt, který působí spíše chaoticky než elegantně. Pokud jste si vybrali jednodušší jednobarevné šaty, můžete si s plesovými šperky trochu pohrát. Ani v tomto případě si však neberte více než tři kusy, které k sobě budou vkusně ladit. V případě honosných šatů se složitými detaily buďte při výběru šperků ještě střídmější. Možná vás to překvapí, ale šperky na ples nejsou povinné!

Králem může být jen jeden

Pokud jste si vybrali decentnější, méně nápadné šaty, jejichž zajímavý prvek hodláte zvýraznit výrazným šperkem, zvolte vždy jen jeden dominantní kousek. Hezký výstřih můžete například zvýraznit výrazným náhrdelníkem. V takovém případě však sáhněte po méně výrazných náušnicích a vkusně sladěném náramku nebo prstenu. Nezapomeňte, že pouze jeden šperk může hrát v celkovém outfitu významnou roli. V opačném případě se vaše šperky poperou a diskvalifikováni budete vy.

Jak zvolit jednotlivé typy šperků na ples

Základní mantru kombinování šperků jsme si ujasnili, nyní je čas doladit vaše plesové šaty, abyste se mohla stát královnou večera. Pokud jsou vaše šaty barevné, zvolte jeden tón, který bude ladit s vašimi šperky. U jednodušších jednobarevných šatů si můžete vyhrát s barvami kamenů, kterými váš outfit rozzáříte. Nezapomínejte však, že doplňky by k sobě měly vkusně ladit. Nemusí však mít nutně stejnou barvu.

Náušnice na ples

Výběr náušnic je ovlivněn detaily šatů a výběrem účesu. U šatů s výrazně zdobenou horní částí byste měli zvolit méně nápadné náušnice. Jednodušší náušnice zvolte i tehdy, pokud si plánujete nechat rozpuštěné vlasy. Masivnější šperky by se mohly do účesu zamotat, což by působilo rušivě a neupraveně. Výrazné visací náušnice se hodí k odhaleným ramenům a k vyčesaným vlasům.

Náhrdelník na ples

Náhrdelník je nejoblíbenějším kouskem bižuterie na ples. Při jeho výběru se budete opět nejspolehlivěji řídit plesovými šaty. Masivní náhrdelníky s kamínky se hodí k šatům bez ramínek. Jednodušší volné šaty s hlubokým výstřihem se budou krásně hodit k vícevrstvým náhrdelníkům. Dosáhnete vzhledu řecké bohyně. Šaty s menším výstřihem, s ramínky nebo s rovným výstřihem si budou rozumět s jednodušším, kratším náhrdelníkem. Vyberte si například klasický zlatý řetízek nebo elegantní perlový náhrdelník.

Náramek na ples

Ačkoli je nabídka náramků na současném trhu velmi široká, nezapomeňte, že na plese chcete vypadat elegantně. Proto se nenechte zlákat k tomu, abyste si vybrali elegantní kousky, které naruší harmonii vašeho outfitu. Přestože je náramek dále od obličeje a krku, měl by být vždy dokonale sladěn s ostatními kousky. Výběr náramku výrazně ovlivňují také rukávy na šatech. Náramky se hodí zejména k šatům na ramínka, aby opticky vyplnily prázdné místo na vašich pažích. Pokud jsou rukávy dlouhé, náramek raději nechte doma. Jemné šaty si zase žádají jen jednoduchý, méně nápadný náramek. Majestátní plesová róba si bude rozumět také s masivním vykládaným kouskem.

Prsten na ples

Pokud se rozhodujete, zda si při kombinování šperků na ples ozdobit ruce náramkem nebo prstenem, doporučujeme prsten. Představuje méně tradiční řešení s ambicí vnést do outfitu dávku ženskosti a romantiky. Nebojte se ani odvážnějšího kousku s masivnějším barevným kamenem. Samozřejmě byste je měli vkusně sladit s ostatními detaily šatů a šperky. Ale nepřehánějte to s množstvím prstenů.

Náš tip na závěr: Ačkoli jsou správné šperky na ples rozhodně důležité, vaší největší ozdobou bude úsměv na tváři. Nezapomeňte se na plese usmívat!

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílejte

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Toto jsou nadčasové šperky

5 nadčasových šperků, které nikdy nevyjdou z módy

Nadčasové šperky představují klasické doplňky, jejichž popularita prochází napříč módními sezónami. „Must have“ každé klasické dámské šperkovnice sestává z perlového náhrdelníku, kruhových náušnic a tenisového

Přejít nahoru